Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mizah yazıları

Dabbe
    Dabbe
    General
    General

Erkek

Mizah        yazıları Empty Mizah yazıları

Mesaj  Dabbe Cuma Kas. 20, 2009 3:18 pm

[b] Mizah Yazıları

Bir savas gemisi karanlik ve sisli bir gecede yol aliyormus. Derken kaptan koskundeki komutan tam karsida ve uzakta uzerlerine dogru gelen bir isik farketmis. Hemen karsi tarafa sinyal gondererek su mesaji gecmis:

-"Derhal rotanizi 30 derece doguya ceviriniz"

Karsindan aninda cevap gelmis:

-"Sen rotani 30 derece batiya cevir!"

Komutan sasirmis, biraz da sinirlenmis, mesaji tekrarlamis:

-"Rotani derhal 30 derece doguya cevir, emrediyorum!"

Karsidan cevap:

-"Asil sen rotani 30 derece batiya cevireceksin!"

Komutan ofkeden kuplere binmis, bir mesaj daha yollamis

-"Ben 30 yillik kaptanim, sana son kez emrediyorum, rotani 30 derece batiya cevir!"

Cevap: -"Sen 30 senelik kaptansan ben de 20 senelik denizciyim, sen rotani 30 derece doguya cevir"

Komutan, o kadar sinirlenmis ki, hemen murettebata butun toplari atese hazir hale getirmelerini emretmis ve son kez bir mesaj gondermis:

-"Burasi bir savas gemisi, derhal rotani 30 derece batiya cevirmezsen atese baslayacagiz"

Karsidan cevap gelmis: -"Burasi da bir deniz feneri.. Sen rotani bir an once 30 derece doguya cevirmezsen birazdan kayalara carpacaksin"

Arkadasim dersane cikisi evine donucek. Yuruyo. Bir bakiyo bir minibus. Icindeki herkes camlara yapismis bagiriyor. Minibus geciyor. Arkasindan kosan, kosarken de bagiran bir adam. Allah allah diyip yoluna devam ediyo arkadasim. Bir kac metre ileride bir minibus kazasi... Catliyo ve ne oldugunu soruyo.. Aciklama soyle: Minibus soforu kapiyi acip disari sumkururken minibusten dusuyo. Minibus yoluna devam ediyo. Iceridekiler olaya mudahale edecekleri yerde, camlara vurup bagiriyor. Sofor de arkadan kosarak minibusu yakalamaya calisiyor.

Türkiye icin trafik isiklari tanimlari...

Tasitlar icin...

Yesil isik: Yaris devam ediyor ve öndeki senin icin "söyle böyle" dedi.

Yesilden sariya dönen isik: Cok yavas gidiyorsun gaza bassana.

Kirmizidan sariya dönen isik: Eger 1/8 saniye icinde kornaya basmazsan yesil isik yanmayacak.

Kirmizi isik: ilk 4 araba gecebilir digerleri dinlensin.

Yayalar icin...

Yesil isik: Onündeki siyah serit artik senin, piknik sepetini al.

Kirmizi isik: Hadi bakalim o arabami hizli senmi ? kos.

YASANMIS BiR OLAY (-MIS).. :

Bikac arkadas arabalari ile yolda giderlerken, kotu sans bu ya, bir kedi arabanin onune atliyor, bunlar da kediye "küütT!" diye carpiyorlar, hemen iniyorlar, bakiyorlar ki yolun kenarinda bir kedi hoplayip zipliyor, "ulan" diyorlar, uzuluyorlar, "bari can cekismesin, oldurelim" diyorlar.. Arabaya bakiyorlar, bi beyzbol sopasi var.. Aliyorlar sopayi basliyorlar kediye vurmaya.. O sirada kenardaki binada bir kadin olayi goruyor ve basiyor cigliklari, "ne yapiyorsunuz kedime! Niye vuruyorsunuz? hayvan dusmanlari!... ".. adamlar olayi kadina anlatmaya calisiyorlar, ama kadin aciklama dinleyecek durumda degil, feryat figan... Kadin polis cagiriyor, sans bu ya hemen polis geliyor (Demekki yabanci bi ulkede geciyor olay!!..).. Geliyor polis, "Napiyonuz siz bakiiim?" diyor.. Adamlar da anlatiyorlar.. "Kediye carptik, can cekisiyordu, acidik, can cekismesin dedik, sopa ile oldurduk". diyorlar.. Polis de "nerden belli kediye carptiginiz, ispat edebilir misiniz?" diyor.. adamlar da, "Ummm, nasil ispat edelim" felan derken.. "aaa!" diyorlar, "kediye carptiysak arabanin uzerinde kan izleri felan vardir herhalde, gelin memur bey, arabaya bakalim, kan izi herhalde ispatimiz olur"... "tamam" diyorlar, arabaya gidiyorlar...

Bakiyorlar: Arabanin onune yapismis, pestili cikmis bir KEDi!..

İşte buna Trajikomik derler... (Cok gulmustum..) Neyse.. hepsi bu.. gulduyseniz ne guzzel, uzulduyseniz ozur dilerim.

Cocugun biri KGB nin telefon numarasini bulmus,hemen cevirmis:

-Alo,orasi KGB mi? -Evet KGB -Cat(Telefon kapatma efekti) NO CARRIER

Tekrar cevirmis numarayi:

-Alo,orasi KGB mi? -Evet KGB -Cat(Telefon kapatma efekti) NO CARRIER

Ucuncu kere cevirmis ki: -Alo,orasi KGB mi? (Arkasindan omzuna bir el dokunmus) -EVET KGB

Sayin Cumhurbaskanimiz Suleyman Demirel'in sair bir tarihte duzenledigi bir basin toplantisindan aynen aktariyorum,

-Ege bir yunan golü deeldir.

-Ege bir Turk golü de deeldir.

-Binanaleyhh Ege bir gol deeldir..

İşte size Reha Muhtar'dan birkaç inci:

... Sevgili C.Koray'ın oğlu DEMiR cama kafa attı ve...

... Peki Sayın C.Koray oğlunuz daha önce de sık sık cama kapıya kafa atarmıydı?

350 Tonluk gemiyi ceken bir yuzucu ile konusurlarken;

... NasIl cekiyorsunuz gemiyi?

> Inanc meselesi? Icinizde bunu hissetmeniz gerekir.

... Neyi hissetmem gerekir? Gemiyi mi?

Herifin biri terasta hamakta dinlenirken bi bakmis ,kopegi agzinda birseyi yerde surukluyor.Gitmis yanina bir de ne gorsun,bu komsunun kizinin cok sevdigi tavsan.Adam hemen davranmis, tavsanin olusunu guzelce yikayip taramis ve kurutmus, sonra citin utunden atlayip kafasine yerlestirmis ki, dogal sebeplerden oldugu sanilsin diye.HErgun oldugu gibi komsunun arabasi bahceye girmis ve kucuk kiz tavsanla oynamak icin kafese kosmus ama bir metre yaklasinca

-BAAAABBBAAAA, diye bagirmis,babasi hemen kosmus tabii bizim adam da iyi komsu rollerinde cite yaklasmis yardim edebilirmiyim diye. Babasi cok sinirli bir sekilde :

--Neasil bir sapik zihniyet kucuk bir kizin tavsanini gomuldugu yerden cika rip, yikayarak tekrar kafese koyar anlamiyorum.

4 ogrenci sabahleyin uyanamamislar ve de matematik finalini kacirmislar ertesi gun hocalarina gitmisler, zar zor ikna etmisler, iste arabaya bindik yolda lastik patladi o yuzden kacirdik diye. neyse adam demis 3 gun sonra gelin sizin 4 unuze sinav yapacagim diye...

3 gun sonra bu 4 ogrenci sinav olmak icin gelir, matematik hocasi bu 4 unu sinifin koselerine birbirlerine en uzak olucak sekilde oturtur... (bilmeyenler icin finali gecmek icin en az 50 almak lazim)

adam 5 tane soru sormustur

sayfanin onunde ki 4 tane matematik sorusu basit sorulardir ve her biri 10 puanliktir. kagidin arkasindaki soru ise 60 puanliktir ve de soru aynen soyledir

" Hangi lastik patladi ?? "

Ogretmenin biri hayatinda ilk kez Samsun'a gidiyor. Samsun Ogretmen evinde kalacak. Otobusten iner inmez, bi adama soruyor;

- Kardes ben Samsun'a ilk defa geliyorum, ve hic bir yeri bilmiyorum. Ogretmen evi nerde acaba?

Adam:

- Çicek eczanesinin karsisinda... der ve gider......

Polis memuru yolda saga sola yalpalayarak giden araci durdurur. Sofore dogru uzanarak "bayim" der "lutfen su tupe ufler misiniz, nefesinizi kontrol edecegiz"

Adam "ozur dilerim memur bey ama yapamam, bene astim var. O tupe uflersem ciddi bir astim krizi geciririm" der.

"Tamam, pekala o zaman benimle karakola kadar gelin kan alalim sizden"

"Onuda yapamam. Bende hemofili var, kan verirsem kanim pihtilasmaz ölürum sonra"

"O zaman idrar testi yapacagiz herhalde."

"Cok ozur dilerim memur bey ama ben seker hastasiyim. Simdi idrar yaparsam kan sekeri miktarim duser."

"Tamam o zaman arabadan disari cikin ve su beyaz serit uzerinde yuruyun."

"Olmaz yapamam memur bey."

"Neden?"

"Cunku sarhosum."

AFRIKA

-Ev odevi hazirlayan cocuk babasina sordu"Afrika ne taraftadir baba"

-Babasi bilmiyorum demeyi kendisine yediremedigi icin biraz dusundu

"Fazla uzakta olmamali dedi.Cunki bizim sirkette bir zenci var.

-Hergun ise bisikletle gidip geliyor.

DALGIN DOKTOR

-Doktor hastanenin morguna firtina gibi girdi.Ahmet beyyyyy!

Hadi gene iyisiniz .Seni burdan cikaracagim.Duran sizin nabziniz-degil,benim kol saatimmis.
    [/b]
    lol!

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 7:29 am