Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım)

Dabbe
    Dabbe
    General
    General

Erkek

Sunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım) Empty Sunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım)

Mesaj  Dabbe C.tesi Mayıs 17, 2008 8:20 am

Powerpoint programının içine müzik gömmek için bilinmesi gereken en önemli şey ses dosyasının WAV uzantılı olmasıdır, gömmek için “wav” uzantılı ses dosyası olması gerekmektedir ya da Mp_3 ’ler bir dönüştürü ile wav’a dönüştürülüp gömülmesi gerekir.

1. Öncelikle “araçlar(tools)” girerek aşağı doğru açılan menüden “seçenekler(options)” seçelim
    Sunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım) 62302215wh4 2. Açılan pencereden “Genel(general)” girerek “KB” önündeki sayıyı yükseltelim, örneğin aşağıdaki resimde 5000KB yani 5MB’lik bir değer var bu değer içine gömeceğimiz ses dosyasının(wav) limitini gösteriyor, ekleyeceğimiz ses dosyasını örneğin 10MB ise buraya 10.000KB yazmamız gerekli, işlem bittikten sonra “tamam(ok)” ile kapatın pencereyi.Sunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım) 49104175rh73. Şimdi “Ekle(insert)” , "sesler ve klipler(movies ans Sounds)" takip ederek "dosyadan ses(sound from file)" seçin. Sunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım) 18161020dy44. Ses dosyasını seçin, unutmayın WAV olmalıSunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım) 94742670pu25. Dosya eklendikten sonra karşınıza böyle bir pencere gelir, “otomatik olarak(Automatically)” seçin. Sunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım) 87085802bq96. Ses dosyasını ekledik ve slaytın ortasında bir sarı çan şeki çıktı, üzerine gelin ve sağa basın,açılan menüden “Animasyon(custom animation)” girinSunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım) 30971461rr67. Sağ tarafta açılan animasyon penceresinden eklediğimiz ses dosyasının üzerine gelip sağa basın ve efekt seçenekleri(effect options) girin.Sunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım) 48700001cz68. Burası önemli bir nokta aşağıdaki resimde kırmızı kare içine aldığım yerdeki “sonra(after)” yazan yere tik koyun ve ordaki boşluğa sunumunuzun toplam slayt numarasını yazın, yani sunumunuz 40 slayt ise toplam oraya 40, 856 slayt ise 856 yazın böylece eklenen ses dosyası hiç durmayacak ve toplam slayt sayısı sonuna kadar çalmaya devam etcekSunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım) 51925568mb89. son olarak sarı çan işaretinide saklamak için şunu yapın, yukardaki “ses ayarları(sound settings)” sekmesine girdikten sonra aşağıdaki resimde işaretlediğim, “hide sound icon” ile başlayan cümlenin başındaki yere bit tik koyun ve tamam diyip kapatınSunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım) 81896001hk5 bİTTİ ARKADAŞLAR. cyclops Sunumlara Ses Dosyası Eklemek (Resimli Anlatım) Ilogokf0

Forum Saati Cuma Nis. 19, 2024 12:16 pm