Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»»»» KadınLarın GözyaşLarı... ««««

Dabbe
    Dabbe
    General
    General

Erkek

»»»» KadınLarın GözyaşLarı... «««« Empty »»»» KadınLarın GözyaşLarı... ««««

Mesaj  Dabbe Cuma Mayıs 16, 2008 2:49 pm

kadınLarın GözyaşLarı...

Küçük bir erkek çocuk annesine sordu,

- "Niçin ağlıyorsun ?"

- "Çünkü ben kadınım" diye cevapladı annesi.

- "Anlamadim !" dedi çocuk.

Annesi çocuğunu kucaklayıp,

- "Ve hiç bir zaman da anlayamayacaksın!" dedi.

Çocuk bu sefer babasına,

- "Baba, annem niçin ağlıyor ?" diye sordu.

Babanın cevabı,

- "Bütün kadınlar sebebsiz ağlayabilen yapıdadır"

Küçük oğlan büyüdü, yetişkin adam oldu, ve hala kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi.Nihayet öldükten sonra cennete gittiginde Allah'a sordu.

- "Allahım !" dedi "Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar ?"

Allah dedi ki...

- "Ben kadınları özel yarattım!... Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar,

Doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim.

Başkalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa papuç bıraktırmayacak kudreti verdim.

Her türlü şart altında, ve hatta annelerini çok kötü incitselerde, çocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor.

Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim. Onları erkeğin kalbini korumaları için yarattım.

Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyecegini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim.

Tek zayıflık olarak kadınlara birer göz yaşı verdim.

Tamamen kendilerinin sahip oldukları, ihtiyaçları olduğunda kullanmak üzere... İnsanlık için bir gözyaşı..." diye cevapladı

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 10:24 am